Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО ЗЕЛЕНО КАФЕ

230 ден

Мицеларниот раствор со зелено кафе нежно ги отстранува нечистотијата и остатоците од шминка од лицето и вратот и областа околу очите. Пенетрира во сите вдлабнатини и брчки на лицето. Екстрактот од зелено кафе долгорочно ја враќа природната влажност и рамнотежа на кожата и го освежува тенот.

 

Употреба: Нанесете го растворот на памук за отстранување шминка и нежно исчистете го лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, самостојно или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел или Оливал Мицеларната пена.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за комбинирана, масна и зрела кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Coffea Arabica Seed Extract, Disodium EDTA, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.