Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ РИЦИНУСОВО МАСЛО ЗА КОСА, ТРЕПКИ И ВЕЃИ

300 ден

Рицинусовото масло е многу богато и густо, а нежно за кожата. Го поттикнува растот на косата, трепките и веѓите. Со секојдневно премачкување на трепките со неколку капки од маслото, ќе се забрза нивниот раст и ќе се зголеми нивната густина и сјај. Може да се користи како самостоен производ или како пакување за коса во комбинација со други масла.

 

Тип на коса: Сите типови на коса.

 

60 мл

- +

Опис

Состојки: Ricinus Communis Seed Oil, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.