Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ РЕГЕНЕРАТИВНА КРЕМА СО МАСЛО ОД СМИЛ

600 ден

Смирувачкиот ефект на кожата и лесната текстура на оваа хидратантна емулзија се темели на етеричното масло од смил, масла од макадамија, жолто ноќниче, невен и екстракт од кантарион. Внимателно одбраните состојки на Регенеративната крема со масло од смил, ја поттикнуваат регенерацијата на кожата и и ја даваат потребната влага и свежина. Се користи наутро и навечер, а брзо-апсорбирачката формула ја прави кремата одлична подлога за шминка.

 

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице, како самостоен производ, или по употреба на серум наутро и навечер.

 

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа, кожа склона кон акни и митесери.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Sesamum Indicum Seed Oil, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Hypericum Perforatum Extract, Olea Europaea Fruit Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.