Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA ЗЛАТНО МАСЛО ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ

500 ден

Super Mrkva златното масло со златни честички ја нагласува прекрасната бронзена боја и го потикнува забрзаното потемнување. Збогатено со масла од маслинка, морков и орев кои ја регенерираат и штитат кожата и го потикнуваат забрзаното потемнување без чувство на мастење на кожата.

Предупредување: Маслото не содржи заштитен фактор и не штити од сончевите зраци при долготрајно изложување. Затоа пред користење на маслото се препорачува да се нанесе млеко или масло за заштита од сонце со поголем фактор. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Paraffinum Liquidum, Sesamum Indicum Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Undecane, Tridecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Juglans Regia Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, CI 77891, CI 77491, Synthetic Fluorphlogopite, Triethoxycaprylylsilane, Parfum, Amylcinnamyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.