Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПРИРОДЕН ШАМПОН ОД РУЗМАРИН И ЛИМОН

430 ден

Natural шампонот од рузмарин и лимон има идеална активна формула за нега на нормална и масна коса. Етеричното масло од рузмарин ја поттикнува регенерацијата на косата и кожата на скалпот, а неговото антисептичко дејство ја спречува појавата на првут. Етеричното масло од лимон ја регулира работата на лојните жлезди, делува тонизирачки и ги затвара порите на скалпот со што се спречува мастењето на косата. Не содржи СЛС, вештачки бои и мириси, туку природен дериват од кокосово масло (Coco glucoside) кој е многу нежен но ефективен за чистење на косата.

 

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете ја косата и нежно исушете.

 

Тип на коса: Нормална и масна коса.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Citrus Limon Peel Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Linalool, Limonene

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.