Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЕКСТРА БОГАТА КРЕМА СО МАСЛО ОД СМИЛ

801 ден

Извонредната хранливост и густа текстура на Екстра богатата крема со масло од смил се темели на делувањето на етеричните масла од смил, масла од маслинки, семки од кајсија и екстракт од алое вера и камилица. Богатството од природни состојки на кожата и ја враќа природната влага, еластичност и сјај.

 

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице навечер, како самостоен производ, или по употреба на серум како што е Оливал Хијалурон Хидраторот 4Х. За екстремно сува кожа може да се користи и во текот на денот или по потреба.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cera Alba, Lanolin, Olea Europaea Fruit Oil, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Oenothera Biennis Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.