Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО МАСЛО ОД СМИЛ

130 ден420 ден

Моќните мицели во комбинација со етеричното масло од смил и екстрактот од алое вера, нежно и ефективно ја отстрануваат шминката и нечистотијата од лицето и вратот.

 

Употреба: Нанесете од мицеларниот раствор на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел, Оливал Мицеларната пена или Оливал Амино гелот зависно од потребите на вашата кожа.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Исчисти
- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Linalool

Дополнителни информации

Милилитража

500мл, 100мл

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.