Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПЕПТИДНА КРЕМА П

1,050 ден

Пептидната крема П е базирана на делувањето на пептидите во комбинација со масла од макадамија и бадем. Ја хидрира и храни кожата, ја “заклучува” влагата со што се зајакнува делувањето на серумот и се освежува тенот.

 

Пептидната крема П содржи Matrixyl®3000, комплекс на пептиди кои служат како клеточни комуникатори и ја активираат регенерацијата на кожата одвнатре. Делуваат на подобрување на тонусот и еластичноста на кожата и го измазнуваат тенот.

 

Употреба: Во рутината кремата се нанесува по Пептидниот серум П, а може да се користи и наутро и навечер. Кремата е идеална надолопна на негата со ретониди, односно серуми како Оливал Витамин РА серумот.

 

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Geraniol

Дополнителни информации

Количина

50 мл

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.