Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA ПЕКМЕЗ ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ СПФ10

450 ден

Super Mrkva пекмезот за забрзано потемнување е збогатен со природен пигмент од морков, бета каротен, кој ја штити и негува кожата. Содржи комплекс од богати природни масла од морков, орев, маслинки и какао кои ја хранат, негуваат, штитат и дополнително ја хидрираат кожата, во комбинација со заштитен фактор 10. Пекмезот се препорачува за лица кои добро ги поднесуваат сончевите зраци.

 

Предупредување: Пекмезот содржи мал заштитен фактор и не штити од сончевите зраци при долготрајно изложување. Затоа пред користење на пекмезот се препорачува да се нанесе млеко или масло за заштита од сонце со поголем фактор. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Petrolatum, Isopropyl Myristate, Cera Alba, Diethylhexyl Adipate, Olea Europaea Fruit Oil, Cetyl Palmitate, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Juglans Regia Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, C12-15 Alkyl Benzoate, Parfum, Amylcinnamyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.