Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВИТАМИН Б3 КРЕМА

1,250 ден

Витамин Б3 кремата е гел-крема базирана на дејството на ниацинамидот, екстракт од кора од магнолија, сквалан и пантенол. Нискиот процент на ниацинамид дозволува комбинирање со Б3 серумот, но и самостојна нега.

 

Кремата длабински ја хидрира кожата и дава смирувачки ефект. Густата, но истовремено лесна, немасна текстура најдобро ќе одговара на кожа склона кон прекуумерено лачење на себум и неправилности. Брзо се апсорбира, а кожата ја остава лесно матирана, мека и мазна.Може да се користи самостојно, со серуми базирани на деривати од витамин Ц, пептиди, хијалуронска киселина и ретиноиди или како потпорен, комплементарен производ над Витамин Б3 серумот.

 

Употреба: Нанесете ја кремата над серуми или самостојно наутро, навечер или по потреба.

 

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Squalane, Glycerin, Niacinamide, Isononyl Isononanoate, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Butylene Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Maltodextrin, Cetyl Palmitate, Lecithin, Magnolia Officinalis Bark Extract, Chamomilla Recutita Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Disodium EDTA

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.