Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРНА ПЕНА СО МАСЛО ОД СМИЛ

390 ден

Моќните мицели во комбинација со етеричното масло од смил и екстрактот од алое вера во форма на нежна пена, темелно ја чистат кожата на лицето и вратот, без чувство на затегање.

 

Употреба: Нанесете едно до две испумпувања од пената на влажно лице, нежно масирајте и исплакнете со топла вода. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во техника за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларните раствори, Оливал Негувателно млеко или Оливал Микроемулзијата зависно од потребите на вашата кожа.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

175 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.