Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ НЕГУВАТЕЛНО МЛЕКО СО МАСЛО ОД СМИЛ

515 ден

Богатата текстура на Негувателното млеко се темели на етеричното масло од смил и маслата од сусам и жолто ноќниче. Ефективно ја отстранува шминката и нечистотијата од лицето, дополнително ја храни кожата и ја остава мека и нежна на допир.

 

Употреба: Нанесете од млекото на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел, Оливал Мицеларната пена или Оливал Амино гелот зависно од потребите на вашата кожа..

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Oenothera Biennis Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Sodium Stearoyl Glutamate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.