Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЗЛАТНО МАСЛО ОД СМИЛ

895 ден

Златното масло од смил во комбинација со природните масла од семки од кајсија, јојоба, макадамија, арган, дива роза и невен брзо се апсорбира во кожата, длабински ја храни, хидрира и негува, при тоа враќајќи и ја природната исполнетост и еластичност на кожата. Ги спречува знаците на предвременото стареење.

 

Употреба: Нанесете неколку капки од маслото на чисто лице наутро и/или навечер, како самостоен производ или во комбинација со други серуми или креми.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Нормална, сува и чувствителна кожа.

 

15 мл

- +

Description

Состојки: Simmondsia Chinensis Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Undecane, Tridecane, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Helichrysum Italicum Flower Oil, Tocopherol, Linalool, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.