Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ СО МАСЛО ОД СМИЛ

350 ден

Моќните мицели во комбинација со етеричното масло од смил и екстрактот од алое вера во форма на нежен гел, темелно ја чистат кожата на лицето и вратот, без чувство на затегнање.

 

Употреба: Нанесете мала количина од гелот на влажно лице, нежно масирајте и исплакнете со топла вода. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во техника за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларните раствори, Оливал Негувателното млеко или Оливал Микроемулзијата зависно од потребите на вашата кожа.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.