Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA СУВО МАСЛО ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ

495 ден

Super Mrkva сувото масло е наменето за забрзано и интензивно потемнување на кожата. Збогатено е со природен пигмент од морков, бета каротен. Брзо се апсорбира, ја штити и негува кожата. Маслото не остава маслени траги и се препорачува за лица кои веќе имаат добра подлога и сакаат да постигнат интензивен исoнчан тен.

 

Предупредување: Маслото не содржи заштитен фактор и не штити од сончевите зраци при долготрајно изложување. Затоа пред користење на маслото се препорачува да се нанесе млеко или масло за заштита од сонце со поголем фактор. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Paraffinum Liquidum, Sesamum Indicum Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Undecane, Tridecane, Juglans Regia Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Parfum, Amylcinnamyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.