Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUNKIDS ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50

395 ден

SunKids млекото за заштита од сонце СПФ50 интензивно ја штити чувствителната детска кожа на лицето и целото тело, од штетните УВА и УВБ зраци. Заштитата се темели на комбинацијата од минерални и хемиски филтри, збогатени со маслиново масло, какао путер и алое вера. Наменето е за деца над 2 годишна возраст, а на помладите од оваа возраст не се препорачува директно изложување на сонце.

 

Употреба: Нанесете го млекото обилно и рамномерно на кожата на вашето малечко пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење, бришење, или минимум на секои 2 часа. Млекото е наменето за деца над 2 години.

 

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Не ги изложувајте новороденчињата и малите деца, директно на сончевите зраци. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Triazone, Phenoxyethanol, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Dimethicone, Olea Europaea Fruit Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.