Кошничката е празна.

Top

СЕТ ДОБРА НОЌ

1,290 ден

СЕТОТ ДОБРА НОЌ содржи:

  1. Мицеларен раствор со масло од смил – 500 мл
  2. Екстра Богата крема со масло од смил – 50 мл
  3. ПОДАРОК / Козметичка торба од природна јута

За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Description

Моќните мицели во комбинација со етеричното масло од смил и екстрактот од алое вера, нежно и ефективно ја отстрануваат шминката и нечистотијата од лицето и вратот.
Употреба: Нанесете од мицеларниот раствор на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење.
Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Нагласеното длабинско влажнење на кожата и прозрачната текстура на Екстра Хидратантната крема со масло од смил е базирано на делувањето на етеричното масло од смил, масла од јојоба, пченични клици и екстрактите од морков и маточина. По нанесувањето кожата е мазна и свиленкаста.
Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице наутро, како самостоен производ, или по употреба на серум како што е Оливал Хијалурон Хидраторот 4Х. Брзо-апсорбирачката формула ја прави кремата одлична подлога за шминка.
Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Производите го носат независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

Состојки:
Мицеларен раствор со масло од смил: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Linalool
Екстра Богата крема со масло од смил: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cera Alba, Lanolin, Olea Europaea Fruit Oil, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Oenothera Biennis Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

 

 

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.