Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ РУЗМАРИН-КАРАНФИЛЧЕ МАСЛО ЗА КОСА

400 ден

Хранливото масло, базирано на етеричните масла од рузмарин и каранфилче,  кое се нанесува со лесна масажа на скалпот, помага за подобра циркулација на крвта на скалпот и за побрз раст на косата. Придонесува за поизразена густина и волумен на косата, ја храни и ја негува. Без вештачки мириси. Производот има пријатен растително – зачински мирис.

 

Употреба: Нанесете го маслото на сув скалп пред миење на косата. Масирајте неколку минути и оставете да делува од половина час до неколку часа. После тоа, исплакнете ја и стилизирајте ја косата како и обично.

 

Напомена: Може да влијае на нијансата кај посветлите тонови на косата.

 

60 мл

- +

Description

Состојки: Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Eugenia Caryophyllus Oil, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Olea Europaea Fruit Oil, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Beta-Carotene,Eugenol, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.