Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ СПФ50

1,100 ден

Лесниот флуид со нежна текстура е наменет за секојдневна УВА и УВБ заштита на кожата на лицето и вратот. Остава сатенски семи-мат финиш на кожата. Исклучително брзо се апсорбира, не остава бели трагови, а воедно е високоподнослив на областа околу очите. Не содржи вештачки бои и мириси. Погодна е за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и зрелата и чувствителна кожа. 

 

Збогатен е со негувателни состојки како екстракт од гуава, коензим Q10, и екстракт од сладок корен. Овие состојки синергиски делуваат антиоксидативно и како помош во превенција против хиперпигментација.

 

Употреба: Нанесете ја кремата, рамномерно на лицето како краен чекор во утринската рутина. Флуидот може да се користи како секојдневна подлога за шминка и да се комбинира со производи како што е Витамин Ц+ Емулзијата или Витамин Б3 Флуидот.

 

Предупредување: Повторете ја заштитата на секои неколку часа. Не останувајте предолго на сонце иако користите производ за сончање. Не ги изложувајте новороденчињата и малите деца директно на сонце. Прекуумереното сончање сериозно го загрозува здравјето.

 

50 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Diisopropyl Sebacate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Silica, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Ubiquinone, Arginine, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Coco-Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.