Кошничката е празна.

Top

РУТИН ДЕЛАЈТ ГЕЛ КРЕМА ЗА ЛИЦЕ

450 ден

Лесната гел-крема со бета-глукан и провитамин Б5 ја хидратизира и смирува кожата. Формулата во потполност креирана без масла е погодна за сите кои преферираат геласта нега, а посебно ќе ја сака комбинираната и масна кожа. Текстурата во вид на гел неверојатно лесно се апсорбира во кожата, без преголем сјај. Богатството од состојки како бета-глукан, ксилитол, глицерин, хијалуронска киселина и провитамин Б5 (пантенол) обезбедуваат длабинска немасна хидратација без чувство на тежина.

 

Екстрактот од кактусот индиска смоква (бодликава круша) се бори против неправилностите, додека екстрактот од зелен чај го нуди многу потребното антиоксидативно дејство во секојдневната нега. Овошниот мирис на смоква и калинка внесуваат чувство на удобност во skincare рутината.

 

Употреба: Рутин деЛАЈТ гел кремата за лице може да се користи самостално или во комбинација со серум и да се употребува наутро и/или навечер. Вегански производ. Погодна е и за повозразни старосни групи.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Propanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Alcohol Denat., Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Sodium Hyaluronate, Xylitol, Beta-Glucan, Phenoxyethanol, Parfum, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glucose, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Cl 42051, CI 19140

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.