Кошничката е празна.

Top

РУТИН РЕСТАРТ БХА СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ

612 ден

Серумот со 2% салицилна киселина, екстракт од сладок корен и МСМ помага за прочистување на порите и одржување на мазноста, мекоста и природниот сјај на кожата. Погоден е за комбинирана и масна кожа склона кон акни, комедони, мозолчиња и митесери. Лесната текстура на серумот брзо се апсорбира во кожата, а формулата збогатена со провитамин Б5 (пантенол), глицерин и бетаин обезбедува баланс на хидратација без чувство на тежина. Екстрактот од сладок корен и вештерска леска допринесуваат за целно дејство на смирување и долгорочно ублажување на видливоста на порите и флеките од мозолчиња.

 

Употреба: Рутин реСТАРТ БХА серумот за лице се препорачува да се употребува навечер, по чистење на лицето, а пред нанесување на крема. Може да се употребува неколку пати неделно ил секојдневно, зависно од самата кожа. Вегански производ. Погоден е и за повозразни старосни групи.

 

Предупредување: Производот НЕ СЕ КОРИСТИ за време на бременост, преголема чувствителност или алергија на салицилна киселина. Избегнувајте паралелно користење со други киселини или ретиноиди (во истата рутина). Се препорачува нанесување на СПФ во текот на денот. Поради салицилната киселина како активна состојка која ја забрзува клеточната размена можна е појава на фаза на чистење. Фазата на чистење е привремена и минлива.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Propanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Salicylic Acid, Panthenol, Hamamelis Virginiana Leaf Water, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Dimethyl Sulfone, Betaine, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.