Кошничката е празна.

Top

СЕТ ДОБАР ДЕН

1,195 ден

СЕТОТ ДОБАР ДЕН содржи:

  1. Хранлива маска со масло од смил – 75 мл
  2. Екстра Хидратантна крема со масло од смил – 50 мл
  3. ПОДАРОК / Козметичка торба од природна јута

За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Опис

Со помош на прочистувачкиот ефект на белата глина, и хранливите својства на маслата од смил, макадамија и екстрактот од камилица, Хранливата маска длабински ја хидрира кожата, ја негува и и дава природен сјај.
Употреба: Нанесете подебел слој од маската на лицето и по 10 мин темелно исплакнете со млака вода. За полесно отстранување можете да користите мокро сунѓерче.
Предупредување: Можна е појава на привремено црвенило и пецкање, што е нормална и минлива реакција на делувањето на маската.
Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

Нагласеното длабинско влажнење на кожата и прозрачната текстура на Екстра Хидратантната крема со масло од смил е базирано на делувањето на етеричното масло од смил, масла од јојоба, пченични клици и екстрактите од морков и маточина. По нанесувањето кожата е мазна и свиленкаста.
Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице наутро, како самостоен производ, или по употреба на серум како што е Оливал Хијалурон Хидраторот 4Х. Брзо-апсорбирачката формула ја прави кремата одлична подлога за шминка.
Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Производите го носат независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

Состојки:
Хранлива маска со масло од смил:
Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Solum Fullonum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool
Екстра Хидратантна крема со масло од смил:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Daucus Carota Sativa Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.