Кошничката е празна.

Top

РУТИН РЕПЛУМП СВИЛЕНКАСТ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ

540 ден

Свиленкастата крема нежно ја хидратизира и негува кожата низ целиот ден и ноќ. Погодна е за сите типови на кожа, особено за дехидрирана тинејџерска кожа на која и ја враќа еластичноста, исполнетоста и природниот сјај без изразено чувство на тежина или лепливост.

 

Ниацинамид (витамин Б3) го балансира нивото на себум, додека хијалуронската киселина и алантоин придонесуваат за хидратација и обновување на кожата. Витаминот Е ја негува кожата и дава антиоксидативно дејство, додека екстрактите од сладок портокал, јаболко и алантоин стимулираат ревитализација и чувство на длабока хидратација. Мирисот на портокал носи задоволство во вашата дневна рутина за нега на кожата.

 

Употреба: Рутин реПЛАМП свиленкаста крема за лице може да се користи самостално или во комбинација со серум и се употребува наутро и/или навечер. Вегански производ. Погодна е и за повозразни старосни групи.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Glycerin, Coco-Caprylate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Squalane, Sodium Polyacrylate, Niacinamide, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Pyrus Malus Fruit Extract, Sodium Polyacrylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Allantoin, Xylitylglucoside, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Anhydroxylitol, Ethylhexylglycerin, Xylitol, Sodium Hyaluronate, Parfum, Citrus Aurantium Dulcis Peel Extract, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Glucose, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Limonene, Linalool, Citral, CI 19140, CI 16255

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.