Кошничката е празна.

Top

РУТИН РЕФРЕШ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ

405 ден

Нежниот гел за чистење на лицето ја отстранува шминката, производите за заштита од сонце и нечистотиите. Лесната текстура, која со леснотија се претвара во пена темелно ги прочистува порите без чувство на затегање или сушење

 

Формулата збогатена со ектоин, провитамин Б5 (пантенол) и растителни екстракти од дива боровинка и ројбос и ја даваат потребната хидратација на кожата, поттикнуваат регенерација, смируваат, и даваат антиоксидативен ефект и долгорочна потпора на кожната бариера. Овошниот мирис на смоква и калинка носат чувство на удобност и освежување. Вегански производ. Погоден е и за повозразни старосни групи.

 

Употреба: На влажно лице, нанесете од чистачот, измасирајте и исплакнете. Повторете по потреба. Рутин реФРЕШ гел за чистење на лицето може да се користи како единствен чистач во рутината или пак во двојно чистење на кожата.

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Decyl Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, Panthenol, Sodium Levulinate, Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Disodium EDTA, Vaccinium Myrtillus Leaf Extract, Alcohol Denat., Aspalathus Linearis Leaf Extract, Ectoine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Hexyl Cinnamal, CI 16255, Cl 42051

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.