Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUNCREAM КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ 30

432 ден

SunCream кремата за заштита од сонце со СПФ30 и дава средна, но целосна заштита од штетните УВА и УВБ зраци, додека хранливото масло од маслинки и какао путер ја негуваат кожата на лицето и вратот и ја враќаат нејзината еластичност. Може да се користи и како подлога за шминка. Не содржи парабени и е дерматолошки тестирана.

 

Употреба: Нанесете обилно и рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење, бришење, или минимум на секои 2 часа.

 

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

 

Тип на кожа: Сува, чувствителна, нормална и комбинирана кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Olea Europaea Fruit Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Glycerin, Sodium Cetearyl Sulfate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Silica, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.