Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUNOILE МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50

865 ден

Нежното масло со заштитен фактор 50 и дава висока заштита на кожата од УВА и УВБ зраци. Брзо се апсорбира во кожата, ја храни и негува, благодарение на висококвалитетното масло од маслинка и какао путер. Ја штити кожата од сушење при изложувањето на сонце, ветер и вода.

 

Употреба: Нанесете обилно и рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење или бришење, или минимум на секои 2 часа.

 

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Theobroma Cacao Seed Butter, Olea Europaea Fruit Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Limonene, Coumarin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.