Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОНЦЕНТРАТ ЗА РАЦЕ И НОКТИ СО ЛАВАНДА

200 ден

Концентратот за раце и нокти со етерично масло од далматинска лаванда, е наменет за нега и заштита на сува и испукана кожа на рацете. Посебната комбинација од природни масла, глицерин и витамин Е го регулира нивото на влага и маснотија во кожата, па така ги заштитува рацете од сушење. Резултатот од тоа се нежни и меки дланки, и зајакнати, здрави нокти.

 

Употреба: Концентратот е идеален за ноќна нега, се нанесува во мали количини, поспоро се апсорбира и долго се задржува на кожата. Според потребите на вашата кожа. слободно може да се користи и во текот на денот.

 

Тип на кожа: Сува, испукана и чувствителна кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Sesamum Indicum Oil, Sodium Cetearyl Sulphate, Lavandula Angustifolia Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Linalool, Limonene

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.