Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОНЦЕНТРАТ ЗА РАЦЕ И НОКТИ СО ЛАВАНДА

200 ден

Концентратот за раце и нокти со етерично масло од далматинска лаванда, е наменет за нега и заштита на сува и испукана кожа на рацете. Посебната комбинација од природни масла, глицерин и витамин Е го регулира нивото на влага и маснотија во кожата, па така ги заштитува рацете од сушење. Резултатот од тоа се нежни и меки дланки, и зајакнати, здрави нокти.

 

Употреба: Концентратот е идеален за ноќна нега, се нанесува во мали количини, поспоро се апсорбира и долго се задржува на кожата. Според потребите на вашата кожа. слободно може да се користи и во текот на денот.

 

Тип на кожа: Сува, испукана и чувствителна кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Sesamum Indicum Oil, Sodium Cetearyl Sulphate, Lavandula Angustifolia Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Linalool, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.