Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL СЕТ П

2,100 ден

PROFESSIONAL СЕТ П содржи:

  1. Пептиден Серум П – 30 мл
  2. Пептидна Крема П – 50 мл
  3. ПОДАРОК/ Масажер за лице со зелен жад

Тип на кожа: Сите типови на кожа
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Опис

Пептидниот серум П е базиран на делувањето на пептиди (аминокиселина) Martixyl тм 3000 и Matrixyl тм synthe’6 тм , збогатен со хијалуронска киселина и алое вера, ја намалува видливоста на брчките, докажано го поттикнува создавањето на колаген и делува како превентивна нега против предвременото стареење на кожата.
Употребa: Нанесете го серумот на чиста и минимално мокра кожа пред Пептидниот крем П.

Пептидната крема П е базирана на делувањето на пептиди (аминокиселина) и хранливите масла од макадамија и бадем го зајакнува делувањето на серумот, ја задржува влагата на кожата и длабински ја храни.
Употреба: Нанесете ја кремата по Пептидниот серум П.

Жадот како средство за нега на кожа првично бил употребуван уште во античко време од страна на жените во Кина, кои се познати по својата убава и негувана кожа.
Ваквите face rollers се идеални за кожа на која и е потребна масажа чија што секојдневна примена ќе доведе до:
– зголемување на циркулацијата
– намалување на подуеноста и отеченоста на кожата
– израмнување на фините линии односо намалување на брчките
– зголемување на имунитетот на кожата
– делува антивоспалитено со што се намалува појавата на акни
– зголемена продукција на нови клетки кои лесно и едноставно ќе ги заменат старите и мртви клетки
– изедначување на тенот и намалување на депигментациите
– зголемена еластичност на кожа постигната преку зголемена дренажа.

Како да го користите масажерот за лице (ролер) од зелен жад:

1. За најефективно делување, пред употреба, ставете го масажерот (ролерот) во фрижидер и почекајте убаво да се излади.
2. Нанесете го серумот на кожата со лесно тапкање. Потоа започнете ја масажата со ролерот со нежни равномерни движења од вратот према лицето, па продолжете на целото лице и челото.
3. Вратот, брадата, образите и челото, масирајте ги со поширокиот крај на масажерот, додека за масажа на слепоочниците и пределот околу очите се користи помалиот дел на масажерот. На крај нанесете ја кремата.

Состојки:
Пептиден серум П:
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Palmitoyl Tripeptide-38, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Hydroxide
Пептидна крема П: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Undecane, Tridecane, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Geraniol

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.