Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АКТИВНА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ

480 ден

Активната маска е базирана на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и зелената глина. Извонредно ја отстранува нечистотијата од порите на кожата и го намалува дејството од штетните надворешни влијанија, додека пак етеричното масло од смил, камилицата и алое верата ја хранат и смируваат кожата. Поради високиот процент на глицерин, маската не се суши во потполност и не создава чувство на сушење и непријатно затегнување на кожата.

 

Употреба: Нанесете ја маската на лицето и вратот и по 10 мин. обилно исплакнете. За полесно отстранување на маската можете да користите мокро сунѓерче и малку Мицеларен гел со масло од смил. Маската се користи еднаш до два пати неделно.

 

Производот го носи независниот NATRUE серификат за природна козметика.

 

Tип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Solum Fullonum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Charcoal Powder, Olea Europaea Fruit Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.