Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ТЕЧЕН САПУН ЗА ИНТИМНА НЕГА SENSITIVE

265 ден

Sensitive течниот сапун нежно чисти и го штити природниот микробиом на чувствителното интимно подрачје кај жените и мажите. Се користи за секојдневна нега и во моменти на посебни состојби. Збогатен е со масло од невен и млечни киселини кои се посебно прилагодени за чувствителната слузница на гениталиите, а може да се користи и од најрана тинејџерска возраст.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays Starch, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Calendula Officinalis Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Citronellol, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, CI 77891

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.