Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КАМЕН ЗА НЕГА НА СТАПАЛА

153 ден

Каменот за нега на стапала во потполност е природен камен добиен од пемза, шупликава и сунѓереста карпа со мала тежина која врши извонредна ексфолијација на стапалата и лесно ги отстранува мртвите клетки од задебелената кожа. Пемза каменот е традиционално најдобар камен за отстранување на тврдата кожа на стапалата, а неговите главни својства се острина, трајност и некршливост.

 

Употреба: По одстојувањето на нозете во Оливал Антибактериската купка, со влажен камен масирајте ги стапалата додека кожата не стане мазна. По масажата за подобар ефект нанесете некоја од Оливал кремите за стапала.

- +

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.