Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЕКСТРА ХИДРАТАНТНА КРЕМА СО МАСЛО ОД СМИЛ ЗА ДНЕВНА НЕГА

580 ден

Нагласеното длабинско влажнење на кожата и прозрачната текстура на Екстра Хидратантната крема со масло од смил е базирано на делувањето на етеричното масло од смил, масла од јојоба, пченични клици и екстрактите од морков и маточина. Се користи за дневна нега на кожата, а брзо-апсорбирачката формула ја прави одлична подлога за шминка. По нанесувањето кожата е мазна и свиленкаста.

 

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице наутро, како самостоен производ, или по употреба на серум.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Daucus Carota Sativa Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.