Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АРНИКА ГЕЛ

145 ден

Арника гелот содржи екстракт од цветовите на лековитата, планинска билка, арника. Гелот ја лади површината на кожата, ja подобрува циркулацијата и го олеснува движењето.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +
Категорија: Ознаки: ,

Опис

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Arnica Montana Flower Extract, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Menthol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 19140

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.