Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ

280 ден

Со помош на прочистувачкиот ефект на белата глина, и хранливите својства на маслата од смил, макадамија и екстрактот од камилица, Хранливата маска длабински ја хидрира кожата, ја негува и и дава природен сјај.

 

Употреба: Нанесете подебел слој од маската на лицето и по 10 мин темелно исплакнете со млака вода. За подобар ефект, можете да користите мокро сунѓерче при отстранувањето.

 

Предупредување: Можна е појава на привремено црвенило и пецкање, што е нормална и минлива реакција на делувањето на маската.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Solum Fullonum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.