Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ

Original price was: 345 ден.Current price is: 173 ден.

Алое вера гелот ја регенерира, хидрира и смирува надразнетата кожа. Брзо се апсорбира, пријатно ја лади и не ја масни кожата. Може да се користи на тело и на лице.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

250 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Limonene, Geraniol, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.