Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUNKIDS ДЕТСКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ50

540 ден

SunKids кремата за заштита од сонце СПФ50, е наменета за чувствителната детска кожа на лицето и телото. Можат да ја користат и возрасни лица кои имаат многу светол тен и се чувствителни на сонце. Заштитата се темели на комбинацијата од минерални и хемиски филтри кои ги покриваат УВА и УВБ сончевите зраци, кои се најштетни за кожата. Благата емулзија на база на сусамово и бадемово масло е водоотпорна, брзо се апсорбира во кожата и длабински ја хидрира. Кремата не содржи парабени, минерални масла, вештачки бои и мириси, поради што е хипоалергена и погодна за најчувствителната детска кожа.

 

Употреба: Нанесете ја кремата обилно и рамномерно на кожата на вашето малечко пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење, бришење, или минимум на секои 2 часа. Кремата е наменета за деца над 2 години.

 

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Не ги изложувајте новороденчињата и малите деца, директно на сончевите зраци. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Silica, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Hydroxide, Glycerin, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.