Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВОЛШЕБЕН ПИЛИНГ ГЕЛ

260 ден

Волшебниот пилинг гел е наменет за нежно и темелно чистење на кожата на телото (и лицето). Има благ мирис и пријатна текстура која лесно се одмива, а неговата нежна пена не ги иритира очите. Базата на овој пилинг гел е природен сурфактант (тензид) кој не ја суши кожата и создава лесен заштитен слој. Содржи емолиентни биолипиди кои дополнително ја хидрираат кожата и ја прават мека и нежна на допир. Коските од кајсија во форма на ситни пилинг зрнца помагаат во отстранувањето на мртвите клетки од површината на кожата, ја поттикнуваат нејзината регенерација и го одржуваат природниот тонус и изглед.

 

Употреба: Нанесете од пилинг гелот на влажна кожа, нежно масирајте и обилно исплакнете.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco Glucoside, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Sodium Coco-Sulfate, Parfum, Prunus Armeniaca Seed Powder, Phenoxyethanol, Ethylhexlglycerin, CI 19140, CI 16255, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.