Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВ ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

385 ден

Збогатен со етерично масло од смил, масла од сусам и фино иситнети зрнца од коски од маслинки и кајсија, Хранливиот пилинг ефективно ја чисти кожата на лицето, ја остава мазна, нахранета и свежа.

 

Употреба: Нанесете од пилингот на влажно лице, нежно масирајте, оставете да делува 2 до 3 минути и исплакнете со млака вода.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Benzyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.