Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ РУЖИН ПИЛИНГ ГЕЛ

260 ден

Збогатен со зрнца од коски од кајсија и мирис на роза, Ружиниот пилинг гел нежно и темелно ги отстранува мртвите клетки од кожата. При контакт со вода, гелот се трансформира во лесна пена која темелно ја чисти кожата и ја спрема за следниот чекор во рутината за нега, при тоа оставајќи ја мека, мазна и со пријатен мирис.

 

Употреба: Нанесете го гелот на влажна кожа, вмасирајте и исплакнете со вода.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco Glucoside, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Sodium Coco-Sulfate, Prunus Armeniaca Seed Powder, Parfum, Citric Acid, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 16255

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.