Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОЊСКИ БАЛСАМ ХОТ

155 ден

Коњскиот балсам ХOT по примената благо ја лади, а потоа ја грее површината на кожата. Екстрактот од див костен и лута пиперка делува на движењето на зглобовите и мускулите па затоа се препорачува пред и по физичка активност.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Camphor, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Menthol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.