Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПЕПТИДЕН СЕРУМ П

1,380 ден

Пептидниот серум П делува ревитализирачки на кожата на лицето и вратот, го поттикнува и зајакнува производството на колаген. Со моќните пептиди, аминокиселини, Matrixyl 3000™ и Matrixyl synthe’6™, хијалуронската киселина и екстрактот од алое вера, Пептидниот серум ги превентира и ублажува предвремените знаци на стареење како што се губењето на цврстината, еластичноста и природната влажност на кожата. Може да се користи како превентивна нега, но и за нега кај видливи промени на кожата.

 

Серумот содржи вкупно 5% пептиди – 3% Matrixyl 3000™ и 2% Matrixyl synthe’6™ 

 

Употреба: Нанесете го серумот на чистo лице навлажнето со Оливал Хидро Тоникот, пред употреба на хранлива крема и/или масло. Се препорачува да се користи наутро и навечер.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Palmitoyl Tripeptide-38, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Hydroxide

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.