Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АКТИВЕН ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

280 ден

Активниот пилинг е базиран на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и коските од кајсија и маслинка. Пилингот темелно ја чисти кожата, додека етеричното масло од смил ја поттикнува нејзината регенерација.

 

Употреба: Нанесете го пилингот на суво лице и врат, нежно масирајте и по 2-3 мин. обилно исплакнете. Се користи еднаш неделно, а потоа кожата нахранете ја со серум и богата или хидратантна крема за лице.

 

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

 

Производот е формулиран според принципите на зелената хемија, односно не содржи микропластика.

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicilyc Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.