Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВЕНОГЕЛ

290 ден

Веногелот помага кај потешкотиите при циркулацијата на крвта, настаната како последица од проширените вени, испуканите капилари или оштетените ѕидови од крвните садови. Им ја враќа свежината на уморните и тешки нозе. Екстрактот од дивиот костен и невен ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и капилари.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Calendula Officinalis Flower, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Camphor, Menthol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.