Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОРЕКТИВЕН ЦЦ КРЕМ

700 ден

Корективниот CC крем е совршена комбинација од етерично масло од смил, хранливи масла, витамини – биотин (Витамин Х), токоферол (Е), пантенол (Б5) и минерални пигменти кои беспрекорно ја негуваат кожата и ја изедначуваат бојата на тенот. Кремот нуди лесна до средна покривност на неправилностите, ја смирува и храни кожата и ја заштитува од сонцето со помош на заштитниот фактор СПФ12.

 

Употреба: Нанесете го кремот на чисто и суво лице, а отстранете го со Оливал Мицеларните раствори или Оливал Негувателно млеко за лице. За да постигнете матиран ефект, ЦЦ кремата “финиширајте” ја со камена пудра.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

50 мл

 

*Производот не е ставен под ПОТРЕБИ НА КОЖА бидејќи е наменет за СИТЕ ТИПОВИ на кожа.

Исчисти
- +

Опис

Состојки (Light): Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Iron Oxides, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminum Hydroxide, CI 77891, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Olus Oil, Panthenol, Synthetic Fluorphlogopite, Lauroyl Lysine, Helichrysum Italicum Flower Oil, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Limonene, Linalool

Состојки (Medium): Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Iron Oxides, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminum Hydroxide, CI 77891, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Olus Oil, Panthenol, Synthetic Fluorphlogopite, Lauroyl Lysine, Helichrysum Italicum Flower Oil, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Limonene, Linalool

Дополнителни информации

Нијанса

LIght, Medium

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.