Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ГАВЕЗ МАСТ

175 ден

Гавез маста поттикнува регенерација на кожата и спречува сушење на површинскиот слој. Екстрактот од корен на гавез, масло од бадем и витамин Е ја хранат и негуваат кожата. Маста е прикладна за возрасни и деца над три годишна возраст.

 

Употреба: Нанесете тенок слој од маста и нежно вмасирајте ја во кожата.

 

Напомена: Не се препорачува користење во текот на бременоста и непрекинато користење повеќе од 14 дена.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Petrolatum, Helianthus Annuus Seed Oil, Lanolin, Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Alba, Symphytum Officinale Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Cananga Odorata Flower Oil, Linalool, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Farnesol, CI 2010

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.