Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЛОСИОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСА ОД ПИСКАВИЦА И РУЗМАРИН

480 ден

Екстрактот од семе од пискавица и етеричното масло од рузмарин помагаат за поттикнување на растот на косата и допринесуваат за подобра густина и волумен. Лесната текстура на лосионот, збогатена со пантенол и глицерин брзо се впива во кожата на скалпот, ја хидратизира, негува и не ја масти косата. Без вештачки бои, мириси и исушувачки алкохол.

 

Употреба: Со помош на апликаторот, нанесете го лосионот на сув скалп и нежно масирајте неколку минути. За долгорочни резултати, лосионот се држи на скалпот од 30 минути до неколку часа, пред миење на косата. Не се препорачува користење преку ноќ.

 

Предупредување: Не се препорачува на чувствителен, оштетен скалп, како ни на кожа склона кон иритација. Не се препорачува држење на скалпот повеќе од препорачаното.Не е за деца.

 

Напомена: Може да делува на нијансата на светлите тонови на коса.

 

150 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Glycerin, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Panthenol, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.