Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВОЛШЕБНО СУВО МАСЛО

450 ден

Волшебното суво масло е наменето за нега на лице, коса и тело. Комбинацијата од природни масли од лешник, арган, јојоба, дива роза и макадамија ја прават кожата мека и свиленкаста, а врвовите на косата нахранети и заштитени. Брзо се апсорбира во кожата, не остава масни траги и е одлично за нега во текот на целата година, а посебно во летните месеци бидејќи ја намалува штетата од УВ зраците и ја враќа природната влажност на кожата.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа. Не се препорачува за кожа на лице склона кон неправилности како запушување на пори, мозолчиња и акни.

 

50 мл

 

- +

Опис

Состојки: Simmondsia Chinensis Seed Oil, Isopropyl Myristate, Diethylhexyl Adipate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Corylus Avellana Seed Oil, Parfum

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.