Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL СЕТ Б3

2,100 ден

PROFESSIONAL СЕТ Б3 содржи:

 

1. Витамински серум Б3 – 30 мл
2. Витаминска крема Б3 – 50 мл
3. ПОДАРОК/ Масажер за лице од црн обсидијан

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Опис

Неверојатно лесната, брзоапсорбирачка текстура на Витамин Б3 серумот е наменета за нега на кожа склона кон неправилности и црвенило. Станува збор за комплексна формулација во која се споени 8% ниацинамид со 1% транексамична киселина, екстракт од кора од магнолија, ксилитол и провитамин Б5 (пантенол). Ниацинамидот целно делува против појавата на акни и мозолчиња, го регулира прекуумереното лачење на себум и ја намалува видливоста на проширените пори, додека во синергија со транексамичната киселина, ја намалува видливоста на флеките и допринесува за изедначување на текстурата на кожата. Екстрактот од кората од магнолија, ксилитол и пантенол ја смируваат и хидрираат кожата, и ја потикнуваат регенерацијата. Не содржи вештачки бои и мириси.

Употреба: Нанесете го серумот на чиста и навлажнета кожа, пред крема или масло. Може да се користи наутро, навечер или по потреба.

Витамин Б3 гел-кремата базирана на делувањето на ниацинамидот, екстракт од кора од магнолија, сквалан и пантенол длабински ја хидрираат кожата и даваат смирувачки ефект. Немасната текстура брзо се апсорбира, а кожата ја остава мека. Маслото од германска камилица дава благ орашаст мирис и нежна бело-сина боја. Не содржи вештачки  бои и мириси.

Употреба: Нанесете ја кремата над серум или самостојно.

Напомена: Двата производа можат да се комбинираат со деривати на витамин Ц како што е SAP (натриум аскорбил фосфат), односно производи како што се Оливал Витамин Ц серумот и Оливал Витмин Ц кремата. Во моментот производите се достапни само во Оливал Professional сетот Б3.

Состојки:
Витамин Б3 серум:
Aqua, Niacinamide, Panthenol, Tranexamic Acid, Xylitol, Maltodextrin, Lecithin, Magnolia Officinalis Bark Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Disodium EDTA
Витамин Б3 крема:
Aqua, Squalane, Glycerin, Niacinamide, Isononyl Isononanoate, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Butylene Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Maltodextrin, Cetyl Palmitate, Lecithin, Magnolia Officinalis Bark Extract, Chamomilla Recutita Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Disodium EDTA

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.