Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВИТАМИН Ц КРЕМА

1,050 ден

Витамин Ц кремата е базирана на делувањето на витаминот Ц и хранливите масла од макадамија и бадем, ја хидрира и храни кожата, ја “заклучува” влагата со што се зајакнува делувањето на серумот и се освежува тенот.

 

Содржи стабилна и восоко поднослива форма на витамин Ц, односно натриум аскорбил фосфат.

 

Употреба: Во рутината кремата се нанесува по Витамин Ц серумот, а може да се користи и наутро (со СПФ) и навечер.

 

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Geraniol

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.