Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВИТАМИН Ц СЕРУМ

950 ден

Витамин Ц серумот содржи 10% витамин Ц во облик на натриум аскорбил фосфат (Sodium Ascorbyl Phosphate или SAP), дериват на витамин Ц кој е поднослив за скоро сите типови на кожа и носи продолжено дејство. Серумот ја намалува видливоста на хиперпигментацијата, постепените флеки, го освежува тенот и му дава младешки сјај.

 

Збогатен е со хијалуронска киселина и алое вера за длабинска хидратација, како и ферулична киселина и МСМ за извонредно антиоксидативно дејство. Посебно прилагодената pH вредност на серумот од 3,6 овозможува оптимално делување на состојките како и комбинирање со производи кои содржат ниацинамид.

 

Употреба: Нанесете го серумот на чиста, минимално навлажнета кожа, пред употребата на крема или масло. При користење во летните месеци или при долготрајно изложување на сонце, задолжително користете и крема со заштитен фактор.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Dimethyl Sulfone, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Ferulic Acid, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.